d
c

PUBLICYSTYKA zapraszamy do świata spraw bliskich lub dalekich ale zawsze ciekawych

Rozmowy, felietony, reportaże
_________________________

Z wielką przyjemnością zapraszamy na pierwsze cykle audycji przygotowywane przez autorów tworzących i współpracujących z Gdynia Radio! Mamy już prawdziwy archipelag audycji – publicystycznych i muzycznych – połączonych morzem muzyki. A każda z nich to wyspa o indywidualnym charakterze, od brzegu do brzegu wypełniona ciekawymi tematami, niezwykłymi historiami, anegdotami, nastrojami, emocjami i oczywiście osobowością autorów i ich gości – pasjonatów i znawców tematu. Rejs, po kolei od jednej do drugiej trwa cały tydzień a na każdą z nich zapraszamy parokrotnie – w dniu premiery, na powtórkę i w formie ewent. przykładowego lub archiwalnego podcastu na platformie mixcloud.

Stopniowo będziemy proponować następne pozycje muzyczne i publicystyczne – przedstawiające gatunki muzyczne oraz poruszające tematy, którymi pragniemy Państwa zainteresować. Mamy nadzieję, że przypadną one Państwu do gustu tak bardzo jak już emitowane audycje. I choć to dopiero emisja próbna, to kolejne audycje są w przygotowaniu! Przypominamy, że nadajemy wg czasu polskiego (zimą CET / latem CEST) – więcej na ten temat na stronie Ramówka. O kolejnych emisjach, zmianach w ramówce i nowych pozycjach na antenie Gdynia Radio, będziemy informować również na naszym Facebooku i Instagramie. Śledźcie nas tam!

Zapraszamy na podstrony audycji – znajdziecie tam więcej informacji na ich temat oraz przykładowe odcinki. Wystarczy kliknąć w poniższe plansze audycji. Zapraszamy!

 

Zobacz też:
Audycje Muzyczne

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Drodzy słuchacze, proponujemy i przedstawiamy Wam owoce pracy i talentu wielu wielkich twórców muzycznych – inspirujące dzieła rodem z wielu miejsc i czasów. Przykłady gatunków muzycznych minionych i współczesnych – dziś rzadziej goszczących w głównych mediach. Naszą misją i celem jest przypomnienie starszym i zaprezentowanie młodszym generacjom tej dobrej muzyki, interesującej sztuki i innych wartych zauważenia twórczych przejawów ludzkiej działalności.
Jednak, jako, że te potrafią budzić różne emocje – szczególnie u osób młodszych lub wrażliwszych – czujemy się w obowiązku uprzedzić, że w nielicznych przypadkach przedstawiane materiały mogą zawierać kontrowersyjne, niepokojące treści (teksty piosenek, wypowiedzi, obrazy, dźwięki). Zatem informujemy – choć to oczywiste, że ”kawa może być gorąca”. I jakkolwiek powyższa uwaga dotyczyć może nielicznych przypadków, zaleca się rozważenie kontroli rodzicielskiej.

Jak zapewne zdążyliście zauważyć, skupiamy się na graniu i przedstawianiu rzeczy pozytywnych, pięknych i przyjemnych. W dobrym tonie, dobrym nastroju i humorze. Ciekawych i mądrych – nie przemądrzałych; prostych – nie banalnych. Ponieważ kierujemy nasze propozycje do osób dojrzałych i o otwartych umysłach, nie stronimy również od tych trudniejszych, bardziej wymagających twórczości w ramach proponowanej formuły i określonego zakresu muzycznych gatunków. Jesteśmy radiem eklektycznym, lubimy mieszać muzykę, łączyć różne gatunki (zgoda, nie wszystkie). Te najbardziej awangardowe, ekstremalne, prowokacyjne i kontestujące – w naszej subiektywnej ocenie – przykłady ze świata muzyki traktujemy jako ciekawostki warte zauważenia nie będące jednak częścią naszej głównej oferty muzycznej. Mimo to sugerowana granica wieku słuchaczy to 15+
Notka: Prawa autorskie do zamieszczonych materiałów należą do ich twórców / właścicieli.

P L A N O W A N E   A U D Y C J E
_________________________

– ŁADUNEK KULTURALNY
publicyst. + muzyka
– MIĘDZY LUDŹMI – CZYLI RADIOROZMOWY
– PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI
– ALFABET MORSKI
– RADIOWĘZEŁ
– A TYMCZASEM
– ROZMOWY NIBY O NICZYM
– DZIENNIKI POKŁADOWE
– WEEKEND NA AFISZU

 

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe.
Jesteśmy na Instagramie, Twitterze, Tumblr i Facebooku